Proběhlé akce

Hra po Praze Vyzvědači (leden 2019) Oblastní městská hra na motivy klasických foglasrovských Vyzvědačů. Hráli Žluží proti Červeným na území Albertova a Folimanky. Záver byl v krytu Folimanka.
Zvadlo: VYZVEDACI_plakat.pdf ,Legenda: legenda.pdf,
Fotoalba: Výběr fotek od Lenky, Majdiny fotky, Krtkovy fotky, Kuleho fotky, Šnekovo fotky, Ivetiny fotky.


Sněm + Mokasín (duben 2018) Oblastní sněm a mezioddílová hra s názvem Hoboes jedou k nám. Akce se konala na základně Boltuky na louce u Dejmova. Zvadlo: Mokasin_plakatek.pdf Fotoalbum: https://spana95.rajce.idnes.cz/Mokasin_2018_snem_CTU/

Nový Zéland (Květen 2016) - fotky a povídání od Jelena na základě jeho ročního pobytu na Novém Zélandu.


Čtvrtý král (Únor 2016) Hra po praze - inspirovaná československým domácím odbojem za protektorátu a osudy Tří králů - pplk. Josefa Balabána, pplk. Josefa Mašína a št. kpt. Václava Morávka. Organizovala Boltuka.
Legenda hry: Odboj je téměř rozprášen, ze Tří králů je na svobodě již jen jediný - Václav Morávek. I toho ale neúnavně pronásleduje obávané gestapo a nemůže se tedy spojit s posledním spolupracovníkem. Aby mohlo být obnoveno spojení s londýnskou exilovou vládou, jsou do prostoru Pohořelce, Hradčan a Nového Světa shozeny výsadky, které mají spolupracovníka nalézt a znovu obnovit ztracené spojení...
Foto: http://kule.vysehrad.org/2016/02unor/Ctvrty_kral/


Sněm + Mokasín - Epidemie (Duben 2014) Mezioddílová hra na tém apostapokalyptické společnosti, organizoval Modrý kruh.
Libreto hry: "Globální katastrofu, která vyhladila téměř celé lidstvo, přežila skupina zhruba šedesáti lidí kdesi ve střední Evropě. Žijí v osadě, která je pečlivě chráněna proti nebezpečným vnějším vlivům a které říkají „Oáza života“, zkráceně Oáza. V tomto okamžiku uplynulo od katastrofy pět let a toto malé společenství se pomalu rozrůstá o nové členy – děti i takzvané robinsony. Pokud je obyvatelům Oázy známo, pravděpodobně se ve světě vyskytují další podobná centra zbytků civilizace. Mnoho o nich ale nevědí, nemají s nimi žádný kontakt a o jejich existenci se doslýchají pouze od „poutníků“ neboli „robinsonů“, což jsou lidé, kteří i po katastrofě žijí ve vnějším světě na vlastní pěst. Někteří z nich občas zavítají do tohoto města, usadí se zde a stanou se členy místní společnosti. To je vždy vítaná událost, protože každý další zkušený člověk, který může obci pomoci svými znalostmi, je nesmírně užitečný. Poslední takový robinson, který se objevil u Hlavní brány, je v tuto chvíli v karanténě a pod dohledem lékařů, aby se vyloučila možnost, že je nakažený nějakou chorobou…"
Kronika: http://www.zlatylist.org/?page=clanky_z_vyprav_2014&clanek=Lecice_04_2014
Foto: http://kule.vysehrad.org/2014/04duben/snem_a_mokasin/


Mokasín: Souboj rytířů (Březen 2012) Král umřel a zůstali po něm tři princezny. A ty se pomocí svých rytířů a rytířek :-D porvaly o korunu :)
Kronika: http://zlatylist.org/?page=clanky_z_vyprav_2012&clanek=mokasin_03_2012
Foto: http://kule.vysehrad.org/2012/03brezen/Mokasin/


Skřetí války - 3. ročník (Říjen 2011) Další ročník už tradiční podzemní bitvy, tentokrát se střetli dva Nekromanté a jejich oživení mrtví.
Foto: http://doty.rajce.idnes.cz/Zombie_Valky_14.-16.10.2011/


Problém Jack (Leden 2011) Detektivní hra odehrávající se v areálu Bohnické léčebny, organizovali Spartakovci.
Kronika: http://zlatylist.org/?page=clanky_z_vyprav_2011&clanek=praha_01_2011 Foto: http://kule.vysehrad.org/2011/01leden/jack/


Skřetí války - 2. ročník (Říjen 2010) Podzemní bitva, organizoval Ufon, akce pro starší (15+) - řež měkčenými dřevárnickými zbraněmi v podzemí za svitu čajových svíček. Tématicky střet dvou skřetích tlup o zlato.
Foto: http://kule.vysehrad.org/2010/10rijen/skreti_valky/


Sněm + Mokasín - Psanci (Duben 2010) Organizoval Zlatý list. Hra inspirovaná knihou Tma od Ondřeje Neffa, skupinky sháněly jídlo (základní suroviny) a střetávaly se mezi sebou pomocí hadrových koulí. Na závěr se z nalezených surovin snažily uvařit co nejlepší jídlo.
Kronika: http://zlatylist.org/?page=clanky_z_vyprav_2010&clanek=psanci_04_2010
Foto: http://kule.vysehrad.org/2010/04duben/PSANCI/


Vyzvědači (leden 2010) Ani tuhý mráz a hromady sněhu nás v sobotu 9. ledna 2010 neodradily. Na osmdesáté výročí Foglarovy hry Vyzvědači se sjelo téměř 40 hráčů a spousta vedoucích, což jsme v takovém počasí opravdu nečekali. Svou přítomností nás poctil dokonce oddíl Zlatý list, jehož členové přicestovali až z Dobříše. Dále bylo možno vidět bojovníky z řad Draků, zahrát si přišly i další oddíly ČTU, a to Boltuka, Káňata, Roj (Modrý kruh), Vyšehrad a Spartakovci.


Vtipo (Listopad 2009) Vtipné pondělí - beseda o rasismu a extremismu


Získej České občanství (Leden 2009) Hra po Praze, organizovala Petra, Rarach a Čočka. Mafiánsko-byrokratická hra mezi (mimo)pražskými oddíli o jedné mrznoucí 10. sobotě v prvním měsíci roku 2009.
Kronika: http://zlatylist.org/?page=clanky_z_vyprav_2009&clanek=praha_01_09
Foto: http://kule.vysehrad.org/2009/01leden/ziskej_obcanstvi/


Vtipo (Listopad 2008) Cestopisné Vtipné pondělí + 3D fotografie


Skřetí války - 1. ročník (Říjen 2008) Podzemní bitva, organizoval Míra a Jan ze Zlatého listu
Kronika: http://zlatylist.org/?page=clanky_z_vyprav_2008&clanek=podzemi10_08
Foto: http://kule.vysehrad.org/2008/10rijen/skreti_valky/


Vtipo (Říjen 2008) Vtipné pondělí o pravěku


Mokasín (Květen 2008) Mezioddílová hra na téma Egypt. Organizovali Stopaři.


Vtipo (Prosinec 2007) Vtipné pondělí o podzemí - přednášel Laco Lahoda (CMA)


Zahradníkova pomsta (leden 2007) - velká detektivní hra po Praze se uskutečnila dne 27. ledna 2007. Zúčastnilo se jí celkem 48 dětí z pražských dětských oddílů ČTU: Spartakovci, Káňata, Kámen, Horizont, Ginkgo (ČSOP), Vyšehrad, Roj (Modrý kruh) a Zlatý list, Minnehaha. Jako inspirace pro legendu hry posloužil známý český film Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela.


Mokasín (Duben 2006) Organizováno Káňaty, pohádkově nepohádková mezioddílová hra s použitím prvků z dřeváren (boje měkčenými meči).
Foto: http://kule.vysehrad.org/2006/04duben/drevarna%20mungo/


Vyzvědači (Leden 2005) stručný popis od Jana: "BTW, hra minulou sobotu hodně ve stručnosti: Sešli jsme se v počtu asi 60 lidí na Betlémském náměstí. Seznámili nás s pravidly, pak nás dovedli na jeden dvůr, kde byla scénka: Alchymista udělal kámen mudrců a šel ho odnést do blízké čajovny. Když se vracel, přepadli ho tři maníci a zabili, ale kámen nenašli. NAším úkolem bylo kámen najít dle zašifrované závěti. Měli jsme seznam 30 míst ve zbývajících dvou územích, kde byly ukryty jednotlivé nápovědy. Když se nám (žlutozelení) už podařilo získat asi tak 7 písmen, začal jsem domýšlet další znaky, takže chvíli před 18 hodinou (začátek v 15:45) jsme měli kompletní znění. Několik nejrychlejších vyrazilo pro ukryté heslo k červeným, zbytek se měl shromáždit na základně.Pak jsme se odebrali zpátky na začátek, na dvůr s čajovnou, kde dva nejmladší řekli heslo (To co je nahoře je, jako to, co je dole, to, co je dole, je jako to, co je nahoře), dostali šifru, kde jsme se dozvěděli, že poklad je ve zlaté ulici.Tam jsme už našli červené a ještě asi 20 minut čekali na modré (už je neměl kdo chytat.)"
Foto: http://kule.vysehrad.org/2005/01leden/Vyzvedaci/


Vtipné pondělí (Říjen 2004) o hrách - aneb předání zkušeností a tipů na hry mezi oddíly


Mokasín 2002, aneb "Jak se Honza nestal králem" probíhal ve znamení pohádky Honza málem králem. Zúčastnily se ho děti ze čtyř pražských oddílů (Boltuka, Dravci, Stopaři a Zelený Kruh), které se vydaly na putování za princeznou. Po domluvě se svatým Petrem se na nás i přes nepříznivou předpověď počasí usmívalo skoro celou sobotu sluníčko a tak se všem Honzům a jejich přátelům dobře putovalo.


"Zajímavé pondělí" (2002) - historicky druhé "zajímavé pondělí" (dnes FtiPo) formou seznamovací hry po Praze