Detektivní hra po Praze
ČTU - Oblast Praha
Leden 2007

Zahradníkova pomsta

Úvod

Velká detektivní hra po Praze se uskutečnila dne 27. ledna 2007. Zúčastnilo se jí celkem 48 dětí z pražských dětských oddílů ČTU: Spartakovci, Káňata, Kámen, Horizont, Vyšehrad, Roj (Modrý kruh) a Zlatý list a oddílu Ginkgo (ČSOP) a Minnehaha (Skaut). Jako inspirace pro legendu hry posloužil známý český film Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela.

Baron Rupert von Kratzmar, největší zločinec na světě, známý též pod jménem "Zahradník", zavítal do Prahy a hrozil ji zničit pomocí svého popínavého - rozpínavého břečtanu. Naštěstí Nick Carter, nejslavnější detektiv Ameriky, požádal o pomoc Prahy znalé mladé detektivy (zcela náhodou spadající pod detektivní kancelář ČTU), kteří baronovy plány zhatili.

Hra byla plná napětí a samozřejmě běhání za stopami a indiciemi po Starém Městě, velké překvapení a šokující odhalení poskytla půda Střeleckého ostrova a konečně samotný hon na hlavního padoucha se odehrával v křivolakých uličkách Malé Strany. Více o průběhu hry se dozvíte v části Legenda, dokumenty použité během hry si můžete stáhnout v sekci Prezentace.

V příštích letech se s největší pravděpodobností bude ob rok pořádat vždy Mokasín a Velká hra po Praze, neboť se vždy jedná o akce organizačně velice náročné. Pokud byste ale měli zájem se organizace chopit (pokud máte například námět na Mokasín´08 a dost síly jej celý vymyslet), máte volné pole – dejte nám vědět.

© Copyright Autorský tým ČTU VR PRAHA, 2007, All Rights Reserved. Graphic design and Webmaster Jakub Jura.

Internetová prezentace detektivní hry pořádané Pražskou oblastí České tábornické unie na Malé Straně a Starém Městě pražském v lednu 2007.